Bemutatkozás

Településünk Tác, Fejér megyében Székesfehérvártól délre 15 km távolságra található.

Történeti múltját tekintve a megye egyik leggazdagabb települése, határában több értékes régészeti lelőhely található, melyek közül a legjelentősebb a római kori Gorsium. Nemzetközi tekintélyű emlékhely, mely sok hazai és külföldi látogatót vonz értékes látnivalóival, kulturált környezetével.

Tác, Mezőföldi település ennek megfelelőek földrajzi adottságai. Síkföldi terület a Sárvíz és Malom csatorna nyugati partján, ligetekkel, rétekkel, patakokkal, melyek évszakonkénti változásaikkal gyönyörködtetnek bennünket. A község lakóinak száma közel 1700 fő. Az itt élő emberek megélhetési forrását a közeli székesfehérvári üzemek, helyi vállalkozások, intézmények és családi gazdaságok biztosítják.

Községünkben több üzlet, intézmény – posta, iskola, orvosi rendelő, polgármesteri hivatal –  gazdálkodó egység, vállalkozás van.

kep1Óvodánk 1903 óta működik; 1982-től két csoporttal, 1990-től /két épületben/ 3 csoporttal.

Nagy múltú intézmény, melyhez generációk kötődnek emlékeikkel, élményeikkel, érzelmeikkel… 2003-ban ünnepeltük óvodánk fennállásának 100. éves évfordulóját. E szép eseményt egy hetes rendezvénysorozattal köszöntöttük, melynek zárónapján ünnepi műsorral, emléktábla avatással, régi dolgozók köszöntésével tettük emlékezetessé ezt az ünnepet.

Férőhelyeink száma 65. A csoportok szervezésénél a homogén (egy korosztályt felölelő) csoportok kialakítására törekszünk. Gyakorlatunk szerint vegyes csoportot kis- középső csoportban szervezünk, így az évismétlő kiscsoportosok a nagyobbakkal nevelődnek, de lehetőséget adunk a nagycsoport ismétlésére is, a nyári születésű gyermekek esetében. Mindezeket a szülőkkel egyeztetjük.

Igyekszünk olyan óvodai környezetet, nevelést biztosítani, ahol az esetlegesen adódó hátrányok csökkenthetők.

Feladatunk a családi nevelésre alapozva, azt kiegészítve biztosítani a gyermekek személyiségfejlődését.

Biztosítjuk számukra a derűs, szeretetteljes, tevékenységre ösztönző, élményekre épülő, érzelmi biztonságot nyújtó óvodai környezetet.

Óvodai nevelésünk gyermekközpontú, befogadó, ennek megfelelően a gyermeki személyiség kibontakoztatására törekszünk, biztosítva minden gyermek számára az egyenlő hozzáférést. Óvodánk nem ad helyet az előítéletek kibontakozásának sem társadalmi, sem nemi, sem egyéb értelemben.kep2

Az intézmény dolgozóinak száma 13 fő. 6 óvodapedagógus, 3 dajka, 1 pedagógiai asszisztens, 2 konyhai kisegítő, és egy félállású udvaros takarító látja el a gyermekek óvodai életének mindennapjait.

So sollte doch Ihre Gesundheit im Vordergrund stehen, um immer wunderbare Momente im Bett zu erleben. Welches das sexuelle Erleben sowohl bei ihr als auch bei ihm steigern kann. Dies ist jedoch selten wissenschaftlich bestätigt und kann Kreislauf-Potenzpillen die Effektivität eines PDE-5-Hemmers nicht erreichen. Die Wirkung tritt verspätet auf, kann auch das Medikament Tadalafil 5mg unerwünschte Nebenwirkungen haben, dieser zählt zur Klasse der PDE-5-Hemmer wirkt somit einem Abbau der Erektion entgegen.